» O nás » Komentář

Co na to naše rozumová složka?


Jak vyplývá z textů tohoto webu - ve svém praktickém životě si po chvilkách povídám se svým vnitřním hlasem. A to úplně stejně, jako bych si povídal s živým člověkem, který je osobně přítomen. Jenom se to neděje navenek nahlas (nehýbu při tom pusou a nepoužívám hlasivky)... nýbrž se tento rozhovor odehrává skrytě v mém nitru.

Zdejší témata jsou tedy přepisem dialogu mezi mou logikou a mým srdcem.

Žlutě podbarvené části textu (to jsou ty od mého nitra) se mi sestavují vcelku snadno - protože jde více méně o takový diktát - kdy jednoduše zapisuji to, co od svého "hlasu" "slyším".

Když chci eventuelně do psané podoby pro účely lepší srozumitelnosti - přeformulovat či poupravit některé žlutě podbarvené věty... potom požádám svůj "vnitřní hlas" o souhlas... nebo o pomoc s přeformulováním... aby byl postup - s trochou nadsázky řekněme - vůči nezávislosti mého hlasu na mé logice "novinářsky korektní a fér".

Věřím, že odbornou péči psychiatra nepotřebuji do té doby, dokud se mi to nemotá... a jsem schopen rozlišit psychický svět ve mně - od hmotného světa okolo mě. A dokud to dokážu brát s humorem. A dokud se zdá, že mi v reálném každodenním životě tato forma seberealizace tělesně, pocitově i myšlenkově prospívá.

Takže pokud se Vám některá žlutě podbarvená pasáž nepozdává... a potřebovali byste k ní další vyjádření ze strany mého hlasu... nebo pokud byste uvítali odpovědi ke zcela novým tématům - potom prosím využijte místní elektronický formulář... nebo mi pošlete e-mail, ve kterém vyjádříte své námitky či otázky... - a já k věci přizvu svůj "hlas", aby se do diskuze také zapojil. Nejsem si jistý, jestli budu schopen na základě každého čtenářského podnětu nebo dotazu vyprodukovat novou smysluplnou část textu... ale pokusím se.

Přiznám se, že jsem trochu nervózní, aby to nebylo příliš velké sousto... ale zároveň jsem také velmi zvědavý - jaký rozhovor postupně vznikne takovou interakcí mezi vícero čtenáři, mnou a mým vnitřním hlasem.